Visszanyerni motiváltságomat 2.
Sok ügyfelemnek okoz nehézséget az, hogy hosszú távon motiválva érezze magát.
Előző bejegyzésem folytatásaként mondok még ötleteket arra az esetre, ha ellankadna tettvágyunk.
– Terv, hogyan kezelem a kritikát. Mindig lesz aki kritizáljon. Gondoljunk például Steve Jobbsra. Ő a kritikától úgy igyekezett magát távol tartani, hogy egyúttal az elismerésektől is eltávolította magát. Csak arra figyelt, hogy ő mit gondol.
“Mindenki, aki képes hosszabb távon jól teljesíteni belülről motivált, belsőleg kontrollált. A kritikában és a dicsértben az a közös, hogy mindkettő kívülről hat ránk és bármelyikre figyelünk, manipulálhatóvá válunk. Ha eltávolítjuk magunkat a külső véleményektől és csak a belső meggyőződésünkre figyelünk, akkor lehetünk igazán belülről irányítottak”.
– Nézzük a nagy képet. Kérdezzük meg magunktól, “Miért is vagyok itt?” Jusson eszünkbe a Dalai Láma, amikor azt kérdezték tőle, mi lepte meg legjobban az emberiség kapcsán. Azt mondta az ember, mert hajlandó feláldozni az egészségét azért hogy pénzt keressen, utána feláldozza a pénzét, hogy visszanyerje az egészségét, majd ezután aggódik a jövőért miközben nem élvezi a jelent, ebből következően nem él a jelenben, de a jövőben sem. Úgy él, mintha sose halna meg, aztán úgy hal meg, hogy sose igazán élt.” …
– Kifogásainkkal nézzünk farkasszemet!
Kifogásaink a legjobb barátaink és egyben a legádázabb ellenségeink. Mindig jól jönnek, ha nem akarunk megtenni valamit. Az önmagunk irányában való őszinteség sok mindenen átsegít. Ez legyen az első lépés.
– Nézzük meg közelről a félelmeinket, amik megbénítanak. A félelem csírájában képes megállítani bennünket törekvéseinkben és sokszor halogatásainknak is ez az oka. Halogatásról bővebben itt: https://karrier-boldogsag.hu/blog/2016/04/12/halogatas-halogatas/ Sok a meg sem próbálja-típusú ember, legyünk előnyben velük szemben!
– Adjak magamnak jutalmat. Kiskutyám jutifalatért bármit megtesz. Furcsa a hasonlat de a természet részeként mi emberek is hasonlóak vagyunk. Találjunk ki olyan jutalmakat magunknak ami elég elszántságot eredményez.
– “20 másodperces szabály”: Duesberg szerint húsz másodpercen belül kell bátran nekikezdeni dolgoknak, lesz ami lesz alapon. Az eredmény valószínűleg nem lesz tökéletes, de legalább egy lépéssel többet tettünk magunkért.
További ötletek itt:https://karrier-boldogsag.hu/blog/2019/06/12/visszanyerni-motivaltsagomat-1/
Sikeres önmotiválást kívánok!
Tomori Nóra karrier tanácsadó, karrier coach, életvezetési tanácsadó
További hivatkozás:
– https://www.forbes.com/sites/nextavenue/2013/07/19/how-to-stay-motivated-and-accomplish-anything/